WYDARZENIA

FOPA

9 lutego 2017 odbyła się kolejna edycja festiwalu sztuk scenicznych, od tego roku pod zmienioną nazwą FOPA (Festiwal Otwarty Pokazów Artystycznych) bez Faux Pas.
Tegoroczne pokazy przyciągnęły ogromną liczbę Uczniów obdarzonych rozlicznymi talentami. Słuchaliśmy wokalistów i instrumentalistów, oglądaliśmy taniec oraz grę aktorską.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Młodzież w Sempo jest naprawdę wyjątkowa, bardzo zdolna i ... odważna bowiem niektóre role wymagały dystansu do siebie, poczucia humoru i odwagi, których to nie zabrakło wykonawcom.
Publiczność dziękowała za każdy występ bardzo gromkimi brawami i z uwagą śledziła wszystko co działo się na scenie.
Na deser przewidziany był występ dzieci z przedszkola, które jednak tuż przed wejściem na salę zagubiły się w naszej szkole. Szczęśliwie odnalazły drogę na scenę (ma ona magiczną moc przyciągania ) i zaśpiewały piosenkę Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „W czasie deszczu dzieci się nudzą" wywołując niezwykłą wesołość publiczności jako że zapowiadanymi wcześniej dziećmi z przedszkola okazali się ... nauczyciele Sempo!!!
Wszyscy bawiliśmy się doskonale i nie możemy już doczekać się kolejnej edycji FOPA!!!
Do zobaczenia za rok!

Sport i zajęcia rekreacyjne w Sempołowskiej

Zapraszamy do obejrzenia klipu video.

Reading Evening Movie

Reading Evening Movie - krótki film, który obrazuje przebieg wieczorku angielskiego, zorganizowanego przez część klasy IF i nauczycielkę języka angielskiego Panią Ewę Młynarczyk. Wydarzenie to odbyło się wieczorem 25 listopada w naszej szkole. Warto obejrzeć.

Jasełka 2016

W świecie pogrążonym w konfliktach, podziałach rysujących się coraz głębiej, w naszej szkole 22 grudnia 2016 odbyły się Jasełka odbiegające swym stylem od tych z lat poprzednich.
Licznie zgromadzona publiczność (ponad 300 osób), nie obejrzała bowiem jak to było dotąd przyjęte Jasełek w wykonaniu klas trzecich gimnazjum i koncertu kolęd zaśpiewanego przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku Jasełka zostały przygotowane wspólnie przez klasy pierwsze i trzecie. Z ogromną pomocą uczennic instrumentalistek z klasy IIg oraz uczniów liceum, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowania. Jednym słowem cała brać uczniowska z Sempołowskiej działając wspólnie, przyczyniła się do tego pięknego i wzruszającego spektaklu.
A spektakl ten był połączeniem różnych form audiowizualnych: filmu, przedstawienia i musicalu. Uczniowie klas pierwszych z towarzyszeniem instrumentalnego Sempo's Bandu ilustrowali swoim śpiewem sceny prezentowane przez aktorów w filmie i na żywo. Młodzi ale bardzo zdolni aktorzy ukazali cały swój kunszt i talent by swe role zaprezentować najlepiej jak to tylko możliwe. A publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców.
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się przygotować Jasełka z takim rozmachem! Byliście świetni i praca z Wami to sama przyjemność.
Do zobaczenia przy kolejnym przedsięwzięciu!
Katarzyna Lotz

Romania

W dniach 21.X - 29.X 2016 grupa teatralna ( w składzie 8 osób) pojechała na Festiwal Teatralny zorganizowany w miejscowości Arad w Rumunii.
Zachęcamy do przeczytania relacji z pobytu :)

 

Romania

Rumunia była dla mnie całkowicie nowym, nieodkrytym do tej pory kierunkiem. Mroczne legendy o wampirze z Transylwanii, zasłyszane od znajomych opowieści o rumuńskim folklorze, a także bogata historia tego państwa sprawiły, że propozycja pojechania na frankofoński festiwal teatralny <Amifran> do miejscowości Arad była dla mnie nie do odrzucenia.
Tegoroczna, 25 edycja festiwalu przyciągnęła ponad 15 grup teatralnych z Europy i Kanady, każda przyjechała ze swoją sztuką wystawianą w języku francuskim. Bułgarzy, Rumuni, Belgowie, Francuzi, Polacy i Rosjanie- wszyscy wspólnie zasiadaliśmy na widowni teatru Ioan Slavici, podziwiając aktorskie i językowe umiejętności naszych zagranicznych kolegów. Dyskusje organizowane po każdym bloku teatralnym rozwiewały nasze ewentualne wątpliwości, pozwalały na przedstawienie swojej interpretacji, zadanie pytań aktorom.
Nasza sztuka „Le vol plane" po raz pierwszy została wystawiona przed tak liczną publicznością i w takim miejscu. Teatr miejski w Arad to prawdziwa, neoklasycystyczna perła architektoniczna – dla nas, debiutujących aktorów był niczym Teatr Wielki, zachwycający i piękny. Nasza ekscytacja była ogromna, czuliśmy jak nasze emocje rozchodzą się po deskach teatru. Publika oczekiwała w skupieniu na nasz występ, co wywołało u nas lekką tremę, ale ze spokojem wyszliśmy przed blask reflektorów. Nasza sztuka została zakończona gromkim aplauzem ze strony publiczności, a następnego dnia mogliśmy poszczycić się pochlebnymi recenzjami w Gazecie Festiwalowej.
Oprócz prezentacji sztuk teatralnych, każdy uczestnik festiwalu miał okazję zapisania się na zajęcia związane z jego zainteresowaniami. Dzięki temu mogliśmy zgłębić tajniki fotografii, poznać tradycyjny rumuński taniec lub zaśpiewać prawdziwą arię operową pod okiem czujnych instruktorów! Był to również czas na bliższe zapoznanie się z nowymi znajomymi, okazja do porozmawiania po francusku, a także nauczenia się kilku nowych rzeczy.
Atmosfera festiwalowa była cudowna, nadała uroku Arad, które na te kilka dni ożyło, stało się kolorowe, pełne różnych kultur i języków. Nasz hotel rozbrzmiewał dźwiękami gitary, bułgarskimi piosenkami i wszechobecnym, wesołym „Salut!". Aż trudno uwierzyć, jak szybko minęło te 6 dni!

Klara Pilzak, IIID

Nasze inicjatywy:

 

francophonie 2013 A small         

 

Copyright: ZS 53